Aktualności

19.10.2020


Wymieniliśmy nawierzchnię na dojazdach do ronda Czterdziestolatka

Za nami kolejny etap prac związanych z przebudową al. Jana Pawła II i fragmentu ul. Chałubińskiego. W miniony weekend sfrezowaliśmy stary asfalt i położyliśmy nowy na dojazdach do ronda Czterdziestolatka.

Przebudowa centralnego odcinka al. Jana Pawła II i fragmentu ul. Chałubińskiego postępuje sprawnie. Postępy robót są widoczne każdego dnia. Obecnie prace koncentrują się m.in. przy budowie nowego połączenia dla pieszych i rowerzystów, które scali dwa odcinki ul. Nowogrodzkiej rozcięte obecnie ruchliwą arterią. Docelowo na południe od Alej Jerozolimskich powstanie alternatywny wobec nich szlak rowerowy.

Coraz bliżej również dostępniejszego ronda Czterdziestolatka. Gotowy jest już chodnik, stoją maszty pod przyszłą sygnalizację, widać zarys przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego. Od końca września trwa zazielenianie al. Jana Pawła II – sadzenie nowych roślin ruszyło od zbiegu z ul. Złotą.

W miniony weekend skupiliśmy się na remoncie nawierzchni dojazdów do ronda Czterdziestolatka. Sfrezowaliśmy stary asfalt i położyliśmy nowy na zachodniej jezdni al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Chmielnej do ronda oraz na wschodniej jezdni ul. Chałubińskiego od ul. Nowogrodzkiej do ronda.

Wstępnie za niespełna trzy tygodnie (od piątku, 6 listopada, od godz. 22.00 do poniedziałku, 9 listopada, do godz. 4.00) planujemy przeprowadzenie tych samych prac na fragmentach odprowadzających ruch z ronda – na wschodniej jezdni al. Jana Pawła II na odcinku od ronda do ul. Chmielnej i zachodniej jezdni ul. Chałubińskiego od ronda do ul. Nowogrodzkiej. Będą to ostatnie „asfaltowe” prace w tej części inwestycji. Te związane z układaniem nowej nawierzchni na samym rondzie wykonaliśmy pod koniec sierpnia. Wymalowaliśmy też część przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych, ale z ich udostępnieniem czekamy z tym do momentu wdrożenia nowego programu sygnalizacji świetlnej.