Aktualności

31.08.2020
Rondo Czterdziestolatka z nową nawierzchnią. Teraz czas na przejścia i przejazdy.

Za nami kolejny etap prac związany z przebudową alei Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego. W miniony weekend ułożyliśmy nową nawierzchnię na rondzie Czterdziestolatka.

Aleja Jana Pawła II to jedna z najważniejszych arterii Warszawy. Jej modernizacja była wyczekiwana od bardzo dawna. Ulica ta we właściwie niezmienionym stanie przetrwała ponad 60 lat. Do maja, kiedy wbiliśmy pierwszą łopatę inaugurując przebudowę, cechowała się wysłużoną nawierzchnią i licznymi łatami oraz koleinami. Do tego dochodziły nierówne chodniki asfaltowe i brak dróg dla rowerów.

Prace od początku przebiegają sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Miesiąc temu wkroczyliśmy na rondo Czterdziestolatka przy Dworcu Centralnym. W pierwszej kolejności prowadziliśmy roboty związane z okablowaniem sygnalizacji świetlnej, wymianą krawężników i opasek wokół ronda. Tam, gdzie powstaną przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów, krawężniki zostały obniżone.

Etap ten poprzedził wymianę nawierzchni, która nastąpiła w miniony weekend. Choć deszczowa pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem, założone prace udało się przeprowadzić. Po muldach nie ma już śladu, cieszy oko nowy asfalt.

Przejścia i przejazdy dla rowerów niebawem zostaną namalowane. Jednak na ich uruchomienie trzeba będzie poczekać. Piesi i rowerzyści będą mogli z nich korzystać po tym, jak wdrożymy nowy program sygnalizacji świetlnej.

Przy samej alei Jana Pawła II prace również sprawnie posuwają się do przodu. Coraz wyraźniej widać docelowy kształt dróg dla rowerów, parkingów i chodników. Te ostatnie wykładane są płytami wykonanymi z lastryko i wyposażane w pasy prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących. Wiele miejsc, gdzie prowadzone są roboty, niebawem będzie gotowych do dokonania nasadzeń zieleni.