Aktualności

21.06.2020

Kolejny etap prac w al. Jana Pawła II

W niedzielę, 21 czerwca, rozpoczęliśmy kolejny etap prac w al. Jana Pawła II. Obecnie trwają roboty wzdłuż wschodniej jezdni, gdzie można zauważyć już zarys drogi dla rowerów. W długi weekend czerwcowy jezdnia zyskała także nową nawierzchnię. Teraz przyszła pora na prace na jezdni prowadzącej w kierunku Mokotowa. W niedzielny wieczór, wyłączone z ruchu zostały skrajne prawe pasy tej jezdni na odcinku od ronda ONZ do Al. Jerozolimskich. Kierowcy jadący w tej relacji mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Połączenie z al. Jana Pawła II straciły ulice Złota i Chmielna, ale utrzymany jest zjazd do tunelu prowadzącego na pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym.

Zmiany dotykają również pieszych. Chodnik wzdłuż zachodniej jezdni jest częściowo zajmowany przez plac budowy. Pieszym pozostało przejście o szerokości 2,5 metra. Na odcinku od ul. Chmielnej do ronda Czterdziestolatka chodnik jest poprowadzony częściowo po jezdni.

Komunikacja miejska

 

Przystanki autobusowe są przesunięte i umiejscowione na tymczasowych wypłytowaniach na pasie ruchu. W czasie przebudowy, autobusy linii 174 będą zatrzymywały się na przystanku Dw. Centralny 04, skąd pojadą al. Jana Pawła II i zawrócą na rondzie ONZ.

zakończyliśmy w poniedziałek nad ranem. Nową nawierzchnię zyskała wschodnia jezdnia między rondami ONZ i Czterdziestolatka. Przejściowo wracamy jednak do układu z dwoma pasami ruchu. W rejonie trzeciego pasa nawierzchnia jest gotowa, ale cały czas toczą się jeszcze prace brukarskie oraz przebudowa skrzyżowania z ul. Złotą. Remont nawierzchni to element kompleksowej przebudowy całej ulicy.